16 kwi 2014

MONTALCINO - gdzie produkuje sie wino Brunello

Dzis nadal pozostajemy w pieknej Toskanii. Tym razem chce Was zabrac do uroczego miasteczka, liczacego sobie niewiele ponad 5 tysiecy mieszkancow, a slynacego na calym swiecie z wina - Brunello di Montalcino.

Montalcino (Toskania) - bo o tym wlasnie miasteczku mowa, z cala pewnoscia warto zapisac na liste miejsc godnych odwiedzenia podczas podrozy po tej czesci Toskanii.
Jednym z najbardziej znanych symboli miasteczka i jednoczesnie najwazniejszym jego zabytkiem jest z cala pewnoscia XIV - wieczna forteca, ktora rozbudowano w 1571 roku.

Od strony fortecy odchodza glowne uliczki miasteczka, pelne restauracji, barow, sklepikow z pamiatkami a we wszystkich tych miejscach nabyc mozna slynne wino.Dodatkowym i zdecydowanie niezastapionym atutem miasteczka sa wspaniale widoki na przepiekne toskanskie wzgorza. Degustacja wina czy wloskiego espresso przy takich widokach to z cala pewnoscia niezapomniane przezycie:-)


1 komentarz:

  1. Miasteczko pamiętam, wino oczywiście też ale dzięki zdjęciom odświeżyłam pamięć, bo ta utrwalona na analogowych zdjęciach zdecydowanie straciła barwy...
    Spokojnych Świąt Wesołego Alleluja!

    OdpowiedzUsuń